Niedawno skalowalny i zdecentralizowany Bitcoin sidechain Rootstock (RSK) wprowadził unikalną koncepcję meta-transakcji, umożliwiając osobom trzecim płacenie za opłaty transakcyjne użytkownika.

Wejdź do RIF Enveloping

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, RIF Enveloping pozwala dostawcom portfeli na bezproblemowe płacenie za transakcje swoich użytkowników. W istocie, RIF Koperty jest ukierunkowany na ułatwienie włączenia DeFi początkujących na Bitcoin inteligentnej platformy kontraktowej RSK.

Dla niewtajemniczonych, jednym z głównych problemów utrudniających powszechną adopcję platform smart contract są obecnie zadziwiająco wysokie opłaty za gaz. Każdy, kto chce zamienić jeden token na inny, musi posiadać pewną ilość konkretnego tokena, na przykład Ether (ETH) w przypadku Ethereum i Smart Bitcoin (RBTC) w przypadku RSK.

To, co nie jest zaskakujące, tworzy poważną barierę wejścia, utrudniając nowym użytkownikom dokonanie pierwszej transakcji i zapoznanie się z narzędziami i usługami integralnymi dla szybko pączkującego krajobrazu DeFi. RIF Enveloping rozwiązuje ten problem jako część całego ekosystemu, który RSK zbudował wokół DeFi na Bitcoin.

Poprzez wprowadzenie meta-transakcji, RIF Enveloping zasadniczo tworzy miejsce na większą elastyczność dla zdecentralizowanych twórców aplikacji. Każda inteligentna platforma kontraktowa wykorzystująca innowacyjną technologię może zdecydować się na subsydiowanie opłaty za gaz użytkownika w całości lub zażądać płatności za pomocą tokenów.

Warto zauważyć, że meta-transakcje są obecnie integrowane z jednym z pierwszych dostawców portfeli RSK o nazwie Beexo Wallet. Smart Wallet pozwoli każdemu inteligentnemu kontraktowi dokonać meta-transakcji, uiszczając opłatę w imieniu użytkownika końcowego i opcjonalnie obciążyć użytkownika za tę usługę w tokenach.Komentując rozwój, Diego Gutierrez Zaldivar, CEO, IOVlabs & RSK Co-founder, zauważył:

„Bitcoin i RSK mają na celu umożliwienie nowego systemu finansowego otwartego dla wszystkich. Uczynienie naszej technologii łatwą w użyciu dla użytkowników nietechnicznych jest kluczem do napędzania pozytywnych zmian o realnym wpływie. RIF Enveloping jest kluczowym narzędziem zapewniającym doświadczenie użytkownika w zdecentralizowanych sieciach blockchain na równi z tym oferowanym przez neobanki, jednocześnie tworząc ścieżkę do zrównoważonego rozwoju dla portfeli i emitentów tokenów.“

Lepsze niż konkurencja

Podczas gdy istnieje wiele podobnych rozwiązań w branży, nie są one po prostu tak wydajne, jak RIF Envelope zmniejsza koszty sponsorowanych płatności o niebotyczne 50 procent. To gigantyczne cięcie opłat pozwala twórcom dApp i platformom DeFi subsydiować opłaty sieciowe dla większej liczby użytkowników, a jednocześnie pokonać jedną z głównych przeszkód uniemożliwiających szerszą adopcję inteligentnych kontraktów.

Sergio Lerner, główny naukowiec IOVlabs i współzałożyciel RSK zauważył:

„RIF Enveloping jest pierwszym z serii ulepszeń technologicznych, które w dużym stopniu poprawiają użyteczność RSK. Wraz z nadchodzącym szybkim systemem peg-in i zk-rollups, deweloperzy mogą budować portfele, które zapewniają użytkownikom znacznie lepsze doświadczenie użytkownika, które ma fundamentalne znaczenie dla integracji finansowej.“

W powiązanych wiadomościach, BTCManager poinformował w grudniu ubiegłego roku Sovryn, dApp do handlu marżowego i pożyczek powiązany z siecią Bitcoin poprzez platformę inteligentnych kontraktów RSK.

Kommentare geschlossen.